Minecraft recepty

Tady najdeš všechny minecraft recepty podle jednotlivých typů předmětů. Pokud chceš získat užitečné informace o výrobě předmětů v minecraftu, podívej se také na stránku minecraft crafting.

Minecraft zbraně

Zbraně slouží ve hře minecraft k útoku na moby (nepřátelské stvůry). Čím kvalitnější materiál je při výrobě zbraně použit, tím vyšší je její účinnost v boji. Základní zbraně jsou meč (sword), luk (bow) a šípy (arrows).

Podívej se na minecraft recepty zbraní:

Meč (Sword)

Minecraft recept - Helma
Meč slouží k útoku na blízko. K jeho výrobě použij 1 dřevěnou tyč a 2 kusy materiálu. V základní hře je nejúčinnější diamantový meč.

Luk (Bow)

Minecraft recept - Helma
Luk slouží k útoku na dálku. Pro výrobu luku použij 3 tyče (Sticks) a 3 kusy provázku (String). Provázky vypadávají ze zabitých pavouků.

Šípy (Arrows)

Minecraft recept - Helma
Šípy slouží jako střelivo do luku. Pro výrobu šípu použij (odshora) 1 pazourek (Flint) – ten získáš při těžbě štěrku (Gravel), 1 tyč a 1 pírko (Feather) – pírka získáš při zabíjení slepic. Takto vyrobíš vždy 4 šípy.

Minecraft brnění

Brnění neboli zbroj je ve hře Minecraft velmi důležité, protože tě chrání v boji – absorbuje útoky nepřítele. Navíc může mít brnění magické účinky – např. tě může chránit proti ohni, a podobně. Kvalita (a tedy účinnost v obraně) brnění závisí na použitém materiálu. Brnění se skládá z helmy (helmet), hrudního pancíře (chestplate), kalhot (leggins) a bot (boots).

Prohlédni si následující recepty na výrobu Minecraft brnění:

Helma (Helmet)

Minecraft recept - Helma

Hrudní pancíř (Chestplate)

Minecraft recept - Chestplate

Kalhoty (Leggins)

Minecraft recept - Kalhoty

Boty (Boots)

Minecraft recept - Boty

Minecraft nástroje

Abys nemusel suroviny těžit rukama, je užitečné vyrobit si nástroje. Návíc rukama můžeš v Minecraftu těžit jenom dřevo – na ostatní suroviny musíš použít nástroje.

Nejdříve tedy musíš natěžit dřevo rukama a poté vytrvořit první dřevěné minecraft nástroje. Dřevěným krumpáčem můžeš natěžit kamen a začít vyrábět kamenné nástroje, a tak pokračuješ dále.

Používej každý nástroj na těžbu správného typu suroviny a nepoužívej nástroje k boji, jinak se rychleji zvyšuje opotřebení nástroje.

Minecraft recepty na nástroje

Sekery (Axes)

Minecraft recept - sekyra
Sekyry slouží k rychlejší těžbě dřeva. Použij 2 tyčky a 3 desky materiálu – dřevo, železo, zlato, …atd. rozmísti tak, jak je vidět na obrázku.

Krumpáče (Pickaxes)

Minecraft recept - krumpáč
Krumpáče slouží k rychlejší těžbě kamenných bloků. Použij 2 tyčky pod sebou a 3 desky z požadovaného materiálu.

Lopaty (Shovels)

Minecraft recept - lopata
Loupaty slouží ke kopání hlíny, sněhu, písku, trávy a štěrku. Umísti nad sebe 2 tyčky a nad ně jednu desku požadovaného materiálu – dřeva, kamene, diamantu….

Motyky (Hoes)

Minecraft recept - motyka
Motyka se používá na trávu a hlínu k získávání semínek a taky obdělání farmářské půdy. Použij 2 tyčky nad sebou a nahoře 2 desky požadovaného materiálu.


Podívej se taky na obecné Minecraft Crafting tipy.

Minecraft základní předměty

Dřevěné desky (Wooden Planks)

Minecraft recept - dřevěné desky
První věcí, kterou si v minecraftu vyrobíš je dřevěná deska. Stačí do výrobní tabulky vložit jeden kus dřeva a vzniknou ti 4 desky. Můžeš si jich vyrobit hned několik a naskládat (stack) je na sebe až po 64 kusech.

Výrobní stůl (Crafting Table)

Minecraft recept - výrobní stůl
Výrobní stůl je pro minecraft crafting velmi důležitý – umožní ti používat devíti-políčkovou výrobní tabulku (tedy 3×3). Do 2×2 výrobní desky vlož 4 dřevěné desky, které sis vyrobil v předchozím kroku a je to. Získaný stůl můžeš položit na zem – nejlépe v domě – a pravým tlačítkem otevřeš 3×3 výrobní desku.

Bedna

Minecraft recept - bedna
Bedna se hodí na skladování věcí. Vlož 8 dřevěnýc desek do 3×3 tabulky tak, aby zůstalo prostřední políčko volné a bedna je na světě. Abys jí mohl používat, musí stát na zemi. Můžeš položit 2 bedny vedle sebe, čímž vznikne velká bedna.

Tyče (Sticks)

Minecraft recept - tyče
Tyč použiš jako rukojeť k výrobě nářadí a některých zbraní, ale hodí se i k výrobě dalších užitečných předmětů – třeba žebříku. Pro vyrobení tyče vlož 2 dřevěné desky nad sebe.